Rīgā un Garkalnes novadā notiks Zemessardzes mācības

No 3. līdz 10.augustam Rīgā un Garkalnes novadā norisināsies Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 13. kājnieku bataljona militārās mācības, kurās piedalīsies ap 30 karavīru un zemessargu.

Mācību mērķis ir pilnveidot vienības spēju veikt aizsardzības operācijas apdzīvotā vietā.

Galvenās mācību aktivitātes paredzētas teritorijā ap Garkalnes dzelzceļa staciju, kā arī Rīgā – Šmerļa ielas un Linezera ielas apkārtnē.

Teritorijā ap Garkalnes dzelzceļa staciju un Rīgā, Linezera ielas apkārtnē, paredzēts izmantot mācību munīciju un imitācijas līdzekļus, kas rada troksni un dūmus, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību, kā arī nenodara kaitējumu videi.

8. augustā Šmerļa ielā tiks organizēts mobilais militārā autotransporta pārbaudes punkts, netraucējot civilo transportlīdzekļu satiksmei.

Mācībās piedalīsies Latvijas bruņoto spēku karavīri un zemessargi kaujas formas tērpos, ar ieročiem un ekipējumu.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes tīmekļvietnes www.zs.mil.lv sadaļā – Prasības uzņemšanai Zemessardzē.

Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, darbu sācis arī Zemessardzes vienotais diennakts tālruņa numurs – 1811.

Iedzīvotāju ievērībai!

Aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot Latvijas bruņoto spēku karavīru un zemessargu pārvietošanos Rīgā un Garkalnes novadā.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret notiekošajām mācībām.

Papildu informācija:

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļas vecākā referente

Vita Briže

Tālrunis: 67335045

E-pasts: [email protected]

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru