LIAA informēs par Starptautisko Kino konferenci

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) trešdien, 2. oktobrī, preses konferencē informēs par LIAA rīkoto Starptautisko Kino konferenci, kas notiks šī gada 18. un 19. oktobrī Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF 2019) ietvaros. Preses konferencē piedalīsies LIAA direktors Andris Ozols, producents un režisors Andrejs Ēķis un filmas “Dvēseļu putenis” režisors Dzintars Dreibergs. 

Preses konference norisināsies 2.oktobrī pulksten 10.00, LIAA birojā, Pērses ielā 2, 5.stāvā. Tās laikā pirmo reizi tiks atskaņots sadarbībā ar prestižās “Emmy” balvas laureāti, komponisti Lolitu Ritmanis un filmas “Dvēseļu putenis” režisoru Dzintaru Dreibergu veidotais video, izceļot Latvijas īpašo pievilcību.

Jau vairākus gadus LIAA kā galvenā nacionālā eksporta organizācija atbalsta Latvijas kino industrijas meistarību un veicina Latvijas klātbūtni starptautiskajos filmu tirgos un lielākajos festivālos. Ar iniciatīvu rīkot filmu konferenci LIAA vēlas pievērst uzmanību kino tirgus attīstības tendencēm Ziemeļeiropā, izceļot ģeogrāfiski mazo valstu iespējas rast ceļu pie skatītāja, kļūt pamanāmām starptautiskajā filmu tirgū un palīdzot vietējiem filmu veidotājiem sagatavoties jauniem izaicinājumiem. Savukārt lokāciju tūrē ārvalstu viesiem būs iespēja atklāt tās vietas, ainavas un vēsturiskās vērtības, ar kurām tik ļoti lepojamies.

Kino konferences mērķis ir sekmēt biznesa attiecību veidošanu un pieredzes apmaiņu starp Latvijas kino profesionāļiem un ārvalstu producentiem, diskutēt par nozares aktualitātēm un jaunākajām tendencēm, prezentēt Latvijas filmu studijas un producentu apvienības ārvalstu sadarbības partneriem, kā arī aizraujošā filmēšanas vietu lokāciju tūrē atklāt Latviju kā potenciālu sadarbības partneri jaunu kopprojektu īstenošanai. Pasākuma programma šeit: http://rigafilmforum.lv/program/.

Pēc CSP datiem kinofilmu, video filmu un televīzijas programmu producēšanas pievienotā vērtība 2017. gadā bija 7,6 miljoni eiro, kas no kopējā IKP jeb kopējās pievienotās vērtības sastāda 0,03%. Kopš 2010. gada šīs jomas pievienotā vērtība ir pieaugusi divas reizes (2010. gadā 3,9 milj. eiro). Uzņēmumu skaits ir gandrīz trīskāršojies, ja 2010. gadā šajā jomā darbojās 125 uzņēmumi, tad 2017. gadā – 343 uzņēmumi.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru