7. Kafija.
Diez vai jūs kafiju dzerat tieši pirms gulētiešanas. Bet kofeīna lietošana pat četras stundas pirms miega var traucēt jums normāli izgulēties.
Ņemiet vērā, ka kofeīns – tā ir ne tikai kafija, bet arī tēja, kola, kakao utt. Visā visumā reakcija uz koefīnu ir katram cilvēkam individuāla, tā kā spriediet paši pēc sevis.
8. Ēšana pirms gulētiešanas.
Mēs visi zinām, cik grūti ir aizmigt ar pilnu vēderu. No otras puses, izsalkuma sajūta arī traucē normāli iemigt. Ko darīt?
Neēdiet pilnvērtīgu ēdienu. Vakarā aprobežojieties ar nelielām uzkodām – pie reizes samazināsies liekā svara risks.
Lūk, veselīgi vakara uzkodu varianti:
rieksti;
augļi;
grieķu jogurts;
olas;
pilngraudu maize ar riekstu sviestu;
glāze mandeļu piena;
siers ar krekeriem;
žāvēti augļi.
9. Karsta telpa.
Uz temperatūru smadzenes reaģē tāpat, kā uz gaismu. Līdz ar nakts iestāšanos, ķermenis dabīgā veidā sāk palikt vēsāk, un tas ir pilnīgi normāli.
Kad jūs ieslēdzat uz nakti apkuri, jūsu organisms var nolemt, ka diena vēl nav beigusies. Labāk gulēt vēsā istabā, un apsegties ar siltu segu, nekā pusi nakts mocīties siltā telpā.
Turklāt miega laikā daudziem cilvēkiem paaugstinās temperatūra. Ja istabā ir pārāk karsti, jūs sasvīdīsiet, un tas var traucēt normālam miegam.
Optimāla istabas temperatūra miegam ir — 18–22 °C.
10. Pretsāpju preparāti.
Daudziem pretsāpju preparātiem piemīt sedatīva iedarbība, kas izslēdz ātrā miega fāzi, pasliktinot miega kvalitāti un neļaujot jums kārtīgi izgulēties.
Ja jums liekas, ka tabletes traucē jums gulēt, konsultējieties ar ārstu, lai viņš palīdz jums izvēlēties alternatīvu līdzekli. Un nenodarbojieties ar pašārstēšanos!
Vai jūs esat pievērsuši uzmanību šiem ieradumiem?
avots: powerofpositivity.com